Medlemmar

 






MEDLEMSFÖRTECKNING ALLA
(Detta är en sammanställning av nygammal namnlista och gamla handicap. Handicappen är med säkerhet
inte korrekta men bör väl liggga i närheten av vad de flesta har. När det bestämdes att ange hcp var
detta för att man skule kunna hitta spelkamrater med ungefär samma standard. Korrigeringar mottas
gärna få min arbetsadress en dryg vecka till därefter på juris@telia.com. /Juris)
 120421/jr        
         
Förnamn Efternamn Golfklubb hcp e-postadress
Agne Jälevik      
Agneta Ericsson Lindö GK 26,2 agneta.ericson@sr.se
Agneta Envall Delsjö & Fjälbacka GK 22 anita.envall@svt.se
Aina Rundqvist Tyresö GK .  22.0 aina.rundqvist@gmail.com
Allan Larsson När GK    
Allan Mauritzon Salems GK 19.1 allan.mauritzon@comhem.se
Anders Bäckman Norråva GK 24 anders.backman@svt.se
Anders Rislöw Lindö Park 10 anders.rislow@ur.se
Anders Westerberg Sollentuna GK 13,3 anders.westerberg@svt.se
André Pops     andre.pops@svt.se
Anita Hallberg-Egervall Visby GK 27 anita.hallberg@svt.se
Anita Svensson Ålands GK 36  
Anna Bergman Arninge   anna.bergman@svt.se
Anne  Lundin-Ziegler     anne.lundin-ziegler@svt.se
Anne-Cathrine Sundgren Djursholm GK   anne-cathrine.sundgren@svt.se
Anneli Lie Eskilstuna   anneli.lie@svt.se
Annelie Ahlbom Sotenäs/Fågelbro 26.4 anneli.ahlbom@svt.se/ahlbom.berglind@tiscali.se
Ann-Katrin Nordemann Forshaga GK 36 ann-katrin.nordeman@telia.com
Ann-Marie Langer Slite 26.4 ann-marie.langer@svt.se
Arnfinn Gulliksen Arvika GK 15.6  gulliksen@telia.com
Aulis Gröndahl     aulis.grondahl@svt.se
Barry Lundström   5 barry.lundstrom@svt.se
Bengt Hellgren Funäsfjällen 30,6 bengthellgren@telia.com
Bengt Åke Gustavsson Haninge GK 14,9 bengt.084477392@telia.com
Birgit Angsö Ulriksdal GK 32.8  
Birgitta Öhrström Drottningsholms GK   birgitta.ohrstrom@sr.se
Björn Becksmo     bjorn.becksmo@svt.se
Björn Grundel Kristinehamn GK 22  
Björn Hjerpe Partille GK 17,6 bjorn.hjerpe@gmail.com
Boel Rosenlund     boel.rosenlund@svt.se
Britt Holmberg Björklidens GK 36 britt.holmberg@svt.se
Britt-Marie Ullvin Väsby 22,8 bm.ullvin@gmail.com
Börje Johansson Vallentuna GK 16 borje.johansson@svt.se
Caisa Westling Ulriksdal 50 caisa.westling@svt.se
Carl-Erik Olsson Norderöns GK 30 ceol@swipnet.se
Carl-Erik Magnusson Täby GK 14.9  magnusson.087567700@telia.com
Casimir Reuterskiöld Österåker 13 casimir.reuterskiold@svt.se
Christer Karlsson   28 christer.karlsson@svt.se
Christina Klevegård-Johansson     christina.klevegard-johansson@svt.se
Christina Ruhnbro     ruhnbro@yahoo.se
Claes Keisu     claes.keisu@sr.se
Dennis Olsson Brollsta 34 dennis.olsson@canalplus.se
Denny Cameron Hässelby   denny.cameron@sr.se
Elisabeth Starby     elisabeth.starby@svt.se
Elisabeth Sylven-Jarenius Brollsta 36 elisabeth.sylven@svt.se
Elisabeth Fristam Täby GK   elisabeth.fristam@comhem.se
Erene Bergman Arninge 20,2 erene.bergman@gmail.com
Eric Thulin Gullbringa GCC 28 eric.thulin@svt.se
Erik Welander     erik.welander@svt.se
Eva Kjellin Ulriksdals gk 18.8 eva.kjellin@sr.se
Eva Sköldborg Hofors 36 eva.skoldborg@svt.se
Eva-Lotta Allenby     eva-lotta.allenby@svt.se
Evert Frånberg Grindslanten GK 27,2 evert.franberg@sr.se
Fredrik Eliasson     fredrik.eliasson@sr.se
Gunilla Baekkevold Nynäshamn GK 21,3 gunilla.baekkevold@hotmail.com
Gunilla Cederlund   54 gunilla.cederlund@svt.se
Gunnila Everskog Björklidens GK 32,5 gunnila.everskog@tele2.se
Gunilla Mohlin Visby GK  36 gunillamohlin@hotmail.com
Gunilla Nilars Golf Club Suedois 29 gunilla.nilars@svt.se
Gösta Falk Österhaninge GK 18  
Hans Elefalk Huvudstadesn GK 23,9  elefalk@ownit.nu
Hans-Göran Eketorp Saltsjöbaden GK    
Hasse Hellström Sollerö GK 35.7 hans.hellsrtom@svt.se
Helene Jarlheden Huddinge   helene.jarlheden@svt.se
Henrik Burman Norrmjöle GK 14,8 henrik.burman@svt.se
Henrik Grinbaum Haninge 13.3 henrik.grinbaum@svt.se
Henrik Stockare     henrik.stockare@svt.se
Håkan Eng     hakan.eng@sr.se
Håkan Lindberg Sollentuna GK 20 hakan.lindberg@sr.se
Ingemar Jansson Sveg GK 13.3 ingemar.jansson@svt.se
Inger Rosqvist Mälarö GK   rosax46@gmail.com
Ingvar Gustavsson Ingarö GK 15.1 ingvar.gustavsson@privat.utfors.se
Ingvar Stödhe     ingvar.stodhe@telia.com
Jan Axelsson Väddö GK   jan.axelsson@svt.se
Jan Bredal-Hansen  Svegs GK 24 jan.bredal-hansen@sr.se
Jan Östberg Storsjöbyggdens GK 21 jan.ostberg@svt.se
Jan Svanlund Kungsängen GK 21.0 jan.svanlund@svt.se
Jan Wigren Vaxholm GK 33 jan.wigren@svt.se
Janeric Sundquist Öjestrand 14.6 janeric.sundquist@sr.se
Jan-Olof Lundberg Ingarö GK 11 janolof.lundberg@svt.se
Jens Lind Drottningholm GK   jens.lind@svt.se
Jocke Norberg Friibergh GK 13 jocke.norberg@svt.se
Johan Nylander   19 johan.nylander@svt.se
Johan Canert Brollsta    
Juris Rozkalns Täby GK 19,9 juris@telia.com
Jyrki Elo Björklidens GK 28 jyrki.elo@sr.se
Jörgen Bjerndell A6 GK 11,3 jorgen.bjendell@srao.se
Jörgen Linder Kalix GK   jorgen.linder@sr.se
Karin Tideström     karin.tidestrom@svt.se 
Kenneth Lundin Brollsta GK  29 kenneth.lundin@svt.se
Kerstin Danielsson     kerstin.danielsson@svt.se
Kicki Frykholm Burvik GK    
Kjell Holtare Nacka 32 kjell.holtare@sr.se
Kurt Possne Ingarö GK 31.2  
Lars Björnlund ULGK 20 lars.bjornlund@svt.se
Lars Chrisson Ulriksdal GK 15 lars.chrisson@sr.se
Lars Pilblad Ingarö GK 24,4 lars.pilblad@sr.se
Lars Sjöström     lars.sjostrom@sr.se
Lars Stolt Bollnäs GK 5.7 lars.stolt@svt.se
Lars Söderberg Björklidens GK 29,9 lars.soderberg@svt.se
Leif Benjour Kungsängen 36 leif.benjour@svt.se
Lena Ellnert Ernemark Huvudstadens GK 32,5 ernemark@swipnet.se
Lena Fürst-Rozkalns   23 lf-r@telia.com 
Lennart Holm Sollerö GK 17.4 lennart.holm@svt,se
Lennart Lööf Vallentuna GK   lennart.loof@svt.se
Lennart Tellander Björkhagen GK   lennart.tellander@svt.se
Lisbet Wikner Drottningholms GK    lisbet.wikner@telia.com
Lotta Almquist Haninge Strand 16,6 lotta.almquist@ur.se
Lotta Bouvin Ljugarns GK  35,5 lotta.bouvin@svt.se
Lottie Landström  Ingarö GK  36 lottie.landstrom@svt.se
Louise Åkerberg Arlanda stad 22 louise.akerberg@sr.se
Margareta Feldt-Arehn Ljugarns GK   margareta.feldt-arehn@svt.se
Margit Boström     margit.boström@sr.se
Marianne Anderberg Lidingö Gk 30 anderberg.marianne@telia.com
Marie Alsén Lindö GK/När GK 24 marie.alsen@bredband.net
Mats Brolin Rättvik GK 25 mats.brolin@sr.se / mats.brolin@telia.com
Mats Eklund     mats.eklund@svt.se
Mats Grimberg     mats.grimberg@svt.se
Mats Lindgren Kungl. Drottningholms Gk Hcp 19.9 mats.lindgren@svt.se
Mattias Pettersson Björkhagen GK 25 mattias.pettersson@svt.se
Mattias Sandberg Åkersberga GK 8.3 mattias.sandberg@svt.se
Maud Elfgren Suderby GK    m.elfgren@glocalnet.net
Meta Bergqvist Djursholm GK 36 meta.bergqvist@svt.se
Mia Nordlund     mia.nordlund@svt.se
Micke Olander Lindö Park 15 mikael.olander@svt.se
Mikael Oscarsson Norrmjöle GK   mikael.oskarsson@chello.se
Mildred Eriksson Väddö GK   mildred.eriksson@telia.com
Mona Marmsjö Åre GK   mona.marmsjo@svt.se
Monica Malmberg Roslagens GK 31  monica.malmbeg@comhem.se
Nils Olofsson Österhaninge GK 21 nils.olofsson@sr.se
Olle Höglund Högantorps GK 28.4. olle.hoglund@comhem.se
Olle Högvall Leksands GK 16.4 olle.hogvall@gmail.com
Per Forsberg     per.forsberg@sr.se
Per Josefson När Gk 19 per.josefson@sr.se
Per Svensson Österhaninge GK 13,5 per.svensson@sr.se
Per Thorsell PGA Kungsängen 27 p.t@telia.com
Per-Arne Sternlind Österhaninge GK 18 per-arne.sternlind@ur.se
Per-Erik Liljeström Bro-Bålsta GK 21 per-erik.liljestom@svt.se
Peter Fogelmarck Österlen GK 24,8 peter.fogelmarck@gmail.com
Peter Larsson Åkersberga GK   peter.larsson@svt.se
Petter Stenberg Kungsängen GK 28 petter.stenberg@sr.se
PO Engstrand Björklidens GK    
Rickard Collsjöö     rickard.collsioo@svt.se
Riffa Hänninen     riffa.hanninen@svt.se
Roland Söderhult Björkliden/Västervik GK   roland.soderhult@svt.se
Rolf Kings Wäsby GK 11.2  
RoseMarie Kindlund Österhaninge GK  15,7 rosie.kindlund@ur.se
Siv Holst Halltorps GK 34 siv.holst@sr.se
Staffan Axelsson Mälarö 21 staffan.axelsson@svt.se
Staffan Ekendahl När GK   steffan.ekendahl@sr.se
Stefan Appelqvist     stefan.appelqvist.sr.se
Stefan Wrigstedt Storängens GK   stefan.wrigstedt@sr.se
Sten Eriksson Lisinge 25.2 sten.ericsson@svt.se
Sten Frykholm Burvik GK 25,9 sten.frykholm@telia.com
Stig Alfonson Lyckorna GK 17,2 stig.alfonson@svt.se
Stisse Mickelsson      ulla.westblom@bahnhof.se
Susanne Abbefalk Bute   susanne.abbefalk@srao.se
Susanne Mandren Borås   susanne.mandren@srf.se
Sven Strömberg Eskilstuna GK 16.8 sven.stromberg@bahnhof.se
Sven-Erik Klang Fors GK 27 sven-erik.klang@sr.se
Sverre Hage Lisinge    
Sören Björk     soren.bjork@svt.se
Sören Larsson Ulriksdal GK 23,6 soren.larsson@live.se
Thomas Lindevall     thomas.lindevall@sr.se
Tom Weibull Degeberga-Widtsköfle GK 11  tom.weibull@sr.se
Tom Lundgren Tjörns GK 17 tom.lundgren@sr.se
Torkel Persson Lindöpark   torkel.persson@srf.se
Ulf Olsson Vallentuna GK   ulf.olsson@svt,se
Ulla von Bujtar Ulriksdal   ulla.von.bjutar@srf.se
Ulla Westblom  Falun-Borlänge GK  22,7 ulla.westblom@bahnhof.se
Ulrika Rosenius Vallentuna GK 15 ulrika.rosenius@svt.se
Uno Karlsson     uno.karlsson@svt.se
Uno Håkansson Åkersberga GK  16,5 kerstin.uno@telia.com 
Urban Zetterberg Ågesta GK 12 urban.zetterberg@svt.se
Veli Raasakka Akademiska GK 17,8 veli.raasakka.sr.se
Willy Hindsjö Ingarö GK 18.6 willyhindsjo@hotmail.com